Halsband hänge diamanter 1800-tal Tema smycken
2018-11-08
583166
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 25 000 SEK |
HÄNGE, kors, guld och silver, 1800-talets senare del, hank och ögla 14 k guld, ej fullslipade diamanter totalt ca 1,50 ct, vita, mindre inneslutningar, kistfattning, mått ca 4,5x2,3 cm, vikt ca 3,1 g, två halskedjor i silver, vikt ca 3 g, originalbox
Bruksslitage