Roland Kempe oljemålning
2018-11-11
582935
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ROLAND KEMPE (1907-1991), "Hårnät", signerad R. Kempe, daterad 1962, olja på duk ca 116x90 cm
Historik: Uställd på Moderna Museet (utställningsetikett á tergo)