Vas Rörstrand 1900-talets början
2018-10-19
582362
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, flintgods, Rörstrand, Jugend, brungrå glasyr, höjd 27,5 cm
Krackelyr undertill samt tillverkningsdefekt