Ringar guld
2018-10-18
581937
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, 3 briljanter totalt ca 0,30 ct, Juvelerare AB J Petterssons Eftr, Stockholm 1950, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 2,4 g, RING, 18 k guld, 3 fasettslipade glasstenar, K & EC, Göteborg 1944, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 1,7 g
Glasstenar med slitage och skador