Kalkar och bägare silver
2018-10-18
581916
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
KALKAR, 2 st, BÄGARE, silver, en kalk stämplad Johan Henrik Lampa, Stockholm 1819, andra med otydliga ryska stämplar samt bägaren Stockholm 1831, graverad dekor, höjd 9-10 cm
Bucklor och monogram