Collier safir diamanter
2018-10-21
581615
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
COLLIER, blå lädersnoddar samt en silverfärgad, dekor med rörligt hänge av 18 k vitguld med fasettslipad oval safir ca 2,56 ct samt 12 briljanter totalt ca 0,38 ct, 18 k vitguldsfästen, stämpat Mandelstam Juvel AB, hängets längd 3 cm, längd 40 cm
Safir med smärre repor, kantnagg