Urna porslin 1800-tal

Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal
Urna porslin 1800-tal

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av stiliserade drakar och blommor i underglasyrblått, med Jiajings märke, höjd ca 43 cm

Ytterst omfattande lagningar och skador

581572

2018-10-18