Gottfrid Kallstenius
2018-10-23
581181
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943): Månskenslandskap från Edsviken, Edsbergs slott i fonden, signerad Kallstenius, olja på duk, 41x71 cm. Utförd omkring 1900.