Tallrikar samt stekfat
2018-10-16
581106
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR samt STEKFAT, 11 dlr, Kina, 1700/1800-tal, dekor av landskap i underglasyrblått, tallrikarnas diameter ca 22 cm, stekfatets längd ca 36 cm
Tre tallrikar med nagg, en med spricka, stekfatet med nagg och spricka