Gräddkanna Jacob Engelbert Sundberg
2018-10-17
581029
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Jacob Engelbert Sundberg (1850-1875), Sundsvall 1859, uppsvängd hänkel, genombruten fot, invändigt förgylld, höjd ca 10, längd 12 cm, vikt ca 84 g
Foten med stötskador