Rökelsekar
2018-10-16
580992
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RÖKELSEKAR, Tibet, 1800/1900-tal, skålformad, överdelen flankerad av fabeldjur, brons, höjd med kedja ca 77 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage