Eric Löfman "Uppsala" beststick i silver
2018-10-17
580704
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ERIC LÖFMAN, bestick, 37 dlr., silver, modell "Uppsala", MGAB, ca 1970-tal, bestående av: 10 bordsgafflar, 10 bordsknivar, 10 bordsskedar, 3 smörknivar, 2 dessertskedar, 1 osthyvel, 1 tårtkniv, vikt exkl delar med rostfritt stål: ca 710 g.
Bruksslitage