Fat på fot Kina
2018-10-15
580094
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FAT PÅ FOT, porslin, Kina, 1900-talets början, vågformad kant, celadonglasyr, dekor av blommor och insekter i emaljfärger, detaljer i guld, botten med sigillmärke, diameter ca 23, höjd 6 cm
Slitage