Tallrikar Kina Famille rose 1700-tal
2018-10-12
579347
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 8 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, vissa av djup modell, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22-23 cm
Nagg, sprickor, lagningar, slitage