Utagawa Kunisada I träsnitt
2018-10-11
579201
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
UTAGAWA KUNISADA KOCHORO TOYOKUNI III, 2 st ur "100 poem av 100 poeter", KUNISIDA I, "Bijn", träsnitt, båda ca 36,5x24 cm, samt
Beskurna i tryckytan, det ena blad kraftigt gulnat samt med lagningar, mindre veck och nagg