Armband odlade saltvattenspärlor
2018-10-13
579084
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
ARMBAND, 2-radigt, odlade barocka saltvattenspärlor ca 6,8-7,8 mm, lås, silver, med cabochonslipad ametist bekransad av dito pärlor samt fasettslipat glas, längd 19 cm
Pärlor med slitage och några pärlor med ytskador samt pärlemorförlust