Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2018-10-12
578898
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1735-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor, flera med omfattande lagningar