Tallrikar Kina 1700-tal
2018-10-12
578884
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 8 st., porslin, Kina, Qianlong (1735-1795), några av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-23 cm
Nagg, sprickor, slitage, en med omfattande lagningar