Fat Kina 1700-tal
2018-10-10
578707
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av påfågelspar på trädgårdsklippa i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 32 cm
Nagg, smärre kantspricka