Matknivar silver
2018-10-06
578367
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MATKNIVAR, 6 st., silver, modell Olga, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1851, med stålblad, längd ca 28 cm
PROVENIENS: Gripenbergs slott, Säby socken, Småland
repor, slitage