Ljuskrona rokokostil
2018-10-06
577500
| Klubbat belopp | 9 400 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, rokokostil, stomme i mässing, burformad, behängd med olikslipade prismor, vissa lövformade, för 8 ljus, invändigt elektrifierad, höjd ca 98, diameter 67 cm
Delvis avklippt el, slitage, lös klot medföljer