Eric Löfman ´´Uppsala´´ modell bestick
2018-10-10
577403
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ERIC LÖFMAN, ´´Uppsala´´ modell, bestick, 18 st, silver, Märkströms, Lidköping, 1960/80-tal, bestående av: 4 efterrättskedar, 5 bordsskedar, 7 mockaskedar, 2 bordsknivar, totalvikt (exl knivarna) ca 435 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning