Bestick silver
2018-10-10
576964
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MATGAFFLAR, 5 st, modell svensk dubbelräfflad, stämplade Jakob Engelberth Torsk (verksam 1836-1869(1911)) Stockholm 1897, längd 21 cm, MATSKEDAR, 4 st, silvermodell snäck, stämplade Möllenborg, Stockholm 1830-50-tal, längd 22 cm, vikt 695 g
Vapendekor