Kinesiska sopptallrikar
2018-10-10
576732
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 200 EUR |
TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-22,5 cm.
Asian Selected Helsinki
Åldersrelaterat slitage, kantnagg.