Kinesiska porslinstallrikar
2018-10-10
576730
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 150 EUR |
TALLRIKAR, 3 st, Kina, Qianlong (1736-1795), porslin, målad blomsterdekor i famille rose färger, diameter ca 23 cm.
Asian Selected Helsinki
Åldersrelaterat slitage, små kantnagg och reparationer.