Neolitisk lerskål
2018-10-10
576724
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 150 EUR |
SKÅL, lergods, troligen Neolitiskt, Asien, diameter 10,5 cm, höjd 6 cm.
Asian Selected Helsinki
Åldersrelaterat slitage, litet kantnagg.