Kinesiska figuriner
2018-10-10
576721
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 200 EUR |
FIGURINER, 6 delar, för altarbordet, Mingdynastin (1368-1644), lergods med grön och gul glasyr, höjd 3-7 cm.
Asian Selected Helsinki
Små skador, åldersrelaterat slitage.