Penselvas
2018-10-04
576388
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, cylinderformad, dekor av sångfåglar bland blomande träd i emaljfärger, kalligrafisk skrift, höjd ca 28,5 cm
Ytkrackelyr och fläckar