Porslin Kina 1700-tal
2018-10-06
575728
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, ASSIETT, KOPPAR MED FAT, 6 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, järnoxid samt guld, diameter ca 7-23 cm
Nagg, sprickor