Signe Persson Melin Modern keramik och konstglas
2018-10-28
575692
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SIGNE PERSSON MELIN (född 1923), tekanna, egen verkstad, 1950-tal, stengods, delvis glaserad i gråvitt, stämpelmärkt med fiskmärket och SP-M, rottinghandtag, höjd ca 21 cm inklusive handtag
Handtaget med smärre slitage