Ljuskrona
2018-09-29
575460
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i patinerad mässing, behängd med olikslipade prismor i klar och färgad glasmassa, för 6 ljus, 3 elektrifierade ljuspunkter, höjd ca 69 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garnaterar ej funktionen