Kompaniporslin
2018-10-01
575420
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, SKÅLFAT, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 25-29 cm
Omfattande lagningar/skador