Bålskål kompanuporslin Kina 1700-tal
2018-09-28
574543
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), europeiserande dekor av blommor i famille rose, diarmeter ca 28,5 cm, höjd ca 12,5 cm
Åldersslitage, kant med hårspricka