Ragusked och fiskslev silver
2018-10-20
574432
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RAGUSKED, FISKSLEV, silver, stämplade COM, Köpenhamn 1830, probör Jacob Graah Fabritius, längd 31 resp.29,5 cm, vikt 202 g
Båda med gravyrer, raguskeden med kraftigt slitage