Mindre terrin Kina 1700-tal
2018-09-21
572710
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
MINDRE TERRIN, porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), med hänklar, dekor av reserv med flodlandskap i underglasyrblått, längd ca 23, höjd 19 cm
Nagg, locket med lagning