Arvid Öhrn dosor silver
2018-09-20
572330
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
ARVID ÖHRN, dosor, 1 par, silver, stämplade Arvid Öhrn (mästare Gävle 1835-1848), Gävle 1846, cylindrisk form, punsat lock med bladdekor, höjd 35, diameter 58 mm, vikt 112 g
Ytskador och tryckmärken