Bägare silver 1700-tal
2018-09-20
571970
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄGARE, silver, Christoffer Bauman (verksam 1758-1797), Hudiksvall 1763, godronnerad fot, invändigt förgylld, höjd 8 cm, vkt 60 g