Tallrikar Kina 1700-tal
2018-09-19
571759
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av urna med krysantemum, pion och magnolia vid lotus i underglasyrblått, diameter ca 22,5 cm
Nagg