Skospännen 1 par broscher
2018-09-20
571452
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKOSPÄNNEN, 1 par, + 2 udda, HÄNGE, i form av kors, KEDJA, BROSCHER, 2 st., varav en i form av ihopslingrande orm med invändigt hårarbete, 1800-tal, delvis silver och med vita stenar
Flertalet stenar med skador, delvis omarbetat