Bålskål Kina 1700-tal
2018-09-17
571340
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor av blommor i koboltblått och guld, mått ca: Dia 29 cm H 11,5 cm
Små kantnagg