Sockerströare silver
2018-09-27
571237
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SOCKERSTRÖARE, 3 st, silver, 1800-tal, Zethelius, Stockholm 1841, Röve Dramen 1840 samt en omärkt, längd 18,5-22 cm, vikt 148 g
Omärkta med lagning, monogram