Praktfat Kina 1700-tal
2018-09-16
571162
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PRAKTFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med man under tall i underglasyrblått, taggbård i kälningen, brättet med lambrekängbård, diameter ca 54 cm
Nagg, sprickor, lagningar