Georg Suttner - Pickande Höns
2018-10-13
571123
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
GEORG SUTTNER (1922-2014), "Pickande Höns", signerad Suttner, daterad á tergo -91, olja på duk, ca 34x31 cm
Tillhör tema-auktionen "Georg Suttner - Den Svenska Modernismens Röda Tråd"