Georg Suttner - Flickan från Minervois
2018-10-13
571122
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GEORG SUTTNER (1922-2014), "Flickan från Minervois", olja på passepartouterad duk, signerad Suttner, bildstorlek ca 17x23 cm
Tillhör tema-auktionen "Georg Suttner - Den Svenska Modernismens Röda Tråd"