Kaffekanna silver London 1830-tal
2018-09-16
570927
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KAFFEKANNA, silver, svängd hänkel med beninläggningar, lockknopp i form av blomma, stämplad London 1837/38, vikt ca: 770 g H 23 cm
Ålderspatina, smärre märken