Skålfat Kina 1700-tal
2018-09-16
570784
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, centrumdekor av pion i underglasyrblått, blomsterbård, längd ca 32 cm
Nagg/ifyllt nagg