Olle Hanspers etsning
2018-09-14
570722
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
OLLE HANSPERS (född 1923): Komposition, signerad och numrerad Olle Hanspers 41/99, etsning, 3rd state, ca 64x49 cm
LITTERATUR: Jane Rothlind: Olle Hanspers Kopparstickaren, utförd 1975, bild 34