Såssnipa silver
2018-09-14
570620
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SÅSSNIPA, silver, 1930-tal, kontrollstämplar, med inskription "Apoteket Hjortens Hederspris 1937", höjd ca 9 cm, vikt 113 g
Enstaka bucklor i dekoren