Ljuskrona Karl Johan
2018-09-16
570475
| Klubbat belopp | 12 000 SEK |
| Utropspris | 15 000 SEK |
LJUSKRONA, Karl Johan, för sex ljus samt sparljus, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, korgbotten, ljusarmar i form av delfiner, kronringen med dekor av växtornamentik, höjd ca 90, diameter ca 75 cm
Skev krongring, slitage, nagg