Terrin Kina 1700-tal
2018-09-17
570417
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, välvt lock, dekor i underglasyrblått, längd ca 35, höjd 21 cm
Omfattande lagningar